DMO Danışmanlık Hizmetleri

Dilek Danışmanlık firması, işletmelerin kurumsallaşmalarına destek olmak ve kalite belgelendirmesi işlemlerinde danışmanlık hizmetleri sunmaya devam ediyor.

Dmo danışmanlık hizmeti ile Devlet Malzeme Ofisi kataloglarında yer alan ürünleri satın almak isteyen firmalara danışmanlık hizmeti veriyoruz. DMO, Ankara merkezli hizmetlerini, Türkiye’nin 81 iline ulaştırıyor ve danışmanlık hizmetleri ile ürün satın alma, kalite yönetim sistemi gibi birçok belgelendirme işlemleri konusunda da hizmet seçeneklerini sunuyor.

DMO Danışmanlık Hizmetleri Nedir?

Devlet Malzeme Ofisi, Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı Kamu İktisadi Teşekkülü olarak 1954 yılında kuruldu. Devlet Malzeme Ofisi, tüm kamu kurumlarına ihtiyaç duyulan birçok malzeme türünün tedarikini sağlıyor.

Dmo danışmanlık hizmetleri Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin, kamu alımlarında daha fazla yer almasını ve hizmet paylarının artırılmasını sağlıyor. DMO kataloğu, Türkiye genelinde bulunan KOSGEB sistemine kayıtlı üreticilerin ürettikleri ürünlerle ilgili başvuru işlemlerinin yapılabildiği uygulamadır. Danışmanlık hizmetleri ile işletmelerin kamu alımlarındaki paylarının daha fazla olması sağlanıyor.

Hizmet Seçeneklerimiz

Dilek danışmanlık firması olarak, hizmet seçeneklerini sıralıyor ve belirlemiş olduğumuz tüm alanlarda, profesyonel kadromuz ile kesintisiz ve uluslararası standartlara uyarak hizmetlerimizi sunuyoruz.

Hizmetlerimiz bölümünde yer alan başlıklar şunlardır:

 • DMO danışmanlık hizmeti,
 • SSYHB belgesi,
 • TS belgesi,
 • ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri,
 • ISO 14001 Çevri Yönetim Sistemleri,
 • ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri
 • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi,
 • ISO 13485 Medikal CÜKYS,
 • CE belgelendirme,

Her sektördeki işletmelerin ihtiyaç duydukları, belgelendirme sistemleri alanında danışmanlık hizmeti vererek tüm taleplerinin karşılanmasını sağlıyoruz.

DMO Kataloğu

Dmo danışmanlık hizmetleri ile küçük ve orta ölçekli üretici işletmelerin, kamu kurumu alımlarındaki paylarını artırmalarını sağlayacak uygulamalardan faydalanmalarını sağlıyor.

Kamu kurum ve kuruluşları, birçok malzeme alım işlemlerini DMO aracılığıyla yapıyor. Talep edilen malzemeler, Dmo kataloğundan seçilir ve bu katalog uygulamasına kayıtlı olan üreticilerin ürünleri arasından seçiliyor.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler, üretmiş oldukları ürünleri, kamu kurum ve kuruluşlarına pazarlayabilmek için Dmo katalog uygulamasına başvuru yapmalı ve ürün çeşitlerini, ürünlerinin tüm özelliklerini göstermelidir.

Sunulan danışmanlık hizmetleri ile üretici işlemlerin, belirlenen standartlara göre üretim yapmalarını ve ürünlerini kamu kurum ve kuruluşlarına daha kolay sunmalarını sağlıyoruz.

Tedarikçi Firma Danışmanlık Hizmetleri

Dilek Danışmanlık hizmetleri, tedarikçi firmalar dahil kendisini geliştirmek ve pazarda yer almak isteyen tüm işletmelere sunuluyor. Dmo danışmanlığı alanında verilen hizmetlerle, tedarikçilerin, kamu kurumları ihtiyaçlarına göre üretimler yapmasını sağlıyor. Kamu İktisadi Teşekkülü olan Devlet Malzeme Ofisi, Ankara’daki merkezinden Türkiye genelinde bulunan tüm kurumlara malzeme tedariki sağlıyor.

Genel katalog uygulaması ile tedarikçi firmaların bu uygulamaya başvuru yaparak, ürünlerinin kamu kurum ve kuruluşları tarafından talep edilmesini sağlıyor. Bu uygulama ile doğrudan sipariş yöntemiyle ihtiyaç duyulan ürünlere daha hızlı ulaşmayı ve satın almayı sağlıyor. Danışmanlık hizmetlerini, bu işlemlerin standartlara uygun ve güvenli yapılmasını sağlayacak şekilde sunuyoruz.

DMO Genel Kataloğu

Dmo danışma hizmetleri ürün tedarik aşamasında kullanılan katalog uygulaması başvurularında izlenecek yolların belirlenmesini ve kolay işlemler yapılmasını sağlamak için sunuluyor.

Devlet Malzeme Ofisi genel katalog, piyasa araştırması yapan ve pazarlık yöntemiyle satın alınabilecek ürünlerin, fiyatlarının ve tüm teknik özelliklerinin gösterildiği hizmet türüdür.

Üretici firmalarla, ürünlere ihtiyaç duyan kamu kurum ve kuruluşları arasında, satın alma işlemi ile yapılacak olan protokollerin ve sözleşmelerin elektronik ortamda yapılmasını sağlar. Danışmanlık hizmetleri de üretici firmaların, belirlenen kalite standardına göre ürettikleri ürünlerin bu sistem kaydedilmesinin hatasız yapılmasını sağlar.

DMO Genel Katalog Başvuruları

Devlet Malzeme Ofisi, resmi web sitesinde yayınlamış olduğu genel katalog uygulaması üzerinden alınacak malzeme türleri listesini yayınlıyor.

Listede yer alan malzeme türlerinde üretim yapan ve KOSGEB kaydı bulunan iştirakçiler, genel katalog başvurularını yapabiliyorlar. Dmo danışmanlık hizmet türleri, Genel Katalogda yer almak isteyen, üretici ya da ithalatçı firmalara veriliyor.

DMO, Genel Katalog başvurusunda bulunacaklar listesinde şunlara yer veriyor:

 • Bilgisayar ve donanımları,
 • Bilgisayar sarf malzemeleri,
 • Televizyon,
 • Endüstriyel monitör,
 • Klima,
 • Lastik,
 • Akümülatör,
 • Ev ve büro tipi buzdolabı

Ürün listesinde, kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç duyabilecekleri tüm ürün çeşitleri yer alıyor.

Uzman danışmanları ile verilen hizmetlerle, belirlenin ürün türlerinde üretim yapan, ithalatçı ya da yetkili satıcı firmaların başvuru işlem aşamalarının yapılmasını sağlıyoruz.

Genel Kataloğun Taraflara Sunduğu Avantajlar

Devlet Malzeme Ofisi Genel Katalog uygulaması, elektronik ortam üzerinden, ürün tedarikçileri ile kurumların buluşmasını sağlıyor. Bu uygulama, her iki tarafa da birçok avantajlar sağlıyor.

Genel kataloğun sağlamış olduğu avantajlar şunlardır:

 • Üreticilerin, yurt genelinde tanınırlığını artırır,
 • Kurumlar, katalogda yer alan ürün türlerini ihaleye gerek kalmadan doğrudan talep edebiliyor,
 • Katalog üzerinden alınan ürünlerden duyulan memnuniyet, kurumun, üretici firmalardan farklı ürün taleplerinde de bulunabilecek olması,
 • Kurumların, talep edecekleri ürünlere ait tüm özellikleri ve fiyat bilgilerini bir arada görebiliyor olması,
 • Ürün pazarlaması için tanıtım işlemlerine gerek duyulmaması,
 • Ürün talep ve teslim işlemlerinin kolay ve hızlı olması,
 • Kurumlara teslim edilen ürünler için ödemelerin DMO tarafından firmaya teslim tarihinden sonra 10 gün içerisinde yapılması,

Katalog başvurusu yapan ve talep edilen ürün türlerinde üretimler yapan firmalar, büyümelerini sağlayacak ve istihdam sayılarını artırabilecektir. Danışmanlık hizmetlerimiz, farklı ürün türlerinde üretim ve tedarik yapan firmaların, bu sistem içerisinde yer almasını sağlıyor.

Devlet Malzeme Ofisi Danışmanlık Hizmetleri

Dmo danışmanlık hizmetleri nelerdir? Firmamız, tüm danışmanlık hizmetleri alanında bilgilendirme yapıyor ve web sitemiz üzerinden her türlü bilgiye ulaşılmasını sağlıyor.

Devlet Malzeme Ofisi danışmanlık hizmetlerimizden faydalanarak, kurumun tedarikçileri arasında yer alabiliyor. Türkiye genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarının malzeme ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için farklı alanlarda tedarikçilere ihtiyaç duyuluyor. Ürün tedarikçileri, DMO katalog başvuru hizmetlerinden faydalanarak, ürünlerini, talep eden kurumlara belirlenen fiyat tarifesi üzerinden satış yapabiliyor.

Üretici firmalar, danışmanlık hizmetlerimizin kendilerine sağladığı kolaylıklarla DMO Genel Katalog başvurularını yapıyor. Başvurularını tamamlayan ve ürün çeşitlerini, uygulama üzerinden pazarlayanlar, kamu kurum ve kuruluşları haricinde vatandaşlara da ürün satışlarını yapabiliyorlar.

Danışman Ne İş Yapar?

Dilek Danışmanlık firması olarak tüm hizmet kollarında, alanında uzman danışmanlarımız ile hizmetlerimizi sunuyoruz. Devlet Malzeme Ofisi tedarikçi danışmanı ne iş yapar ve tedarikçiler bu hizmetlerden nasıl faydalanır konularında destek hizmetlerimiz üzerinden bilgi veriyoruz.

Üretici ve tedarikçi firmalar, Devlet Malzeme Ofisi kataloğunda ürünlerine yer verebilmek için başvuru işlemlerini yapmak ister. Danışmanlarımız, başvuru işlemlerinde kendilerinden istenen belgelerin eksiksiz hazırlanmasını, başvuru sözleşmesi için Devlet Malzeme Ofisi ile görüşmelerin yapılmasını sağlar.

Gerekli görüşmeler yapıldıktan sonra katalog başvuru sürecinde, evrakların sisteme kaydedilmesi, işlem aşamalarının ve evrak takipleri işlemlerini, başvurucu firma adına gerçekleştiriyoruz.

DMO danışmanı hizmetine ihtiyaç duyan ve bu sisteme kaydını yaptırarak, kamu kurum ve kuruluşlarına ürün çeşitlerini doğrudan pazarlık yoluyla ulaştırmak isteyenler, firmamızla 7/24 iletişime geçebiliyorlar.

Kolay iletişim kurulabilmesi ve 7/24 danışmanlık hizmeti alınabilmesi için web sitemizde iletişim bilgilerimizi yayınlıyoruz. Firmamızı ziyaret edebilir ya da telefon numaramızı, whatsapp hattımızı arayarak hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Taleplerinizi, mail adresimiz üzerinden yazılı olarak iletebilir ve size dönüş yapmamızı sağlayabilirsiniz.